Proč nebýt ENGELEM

pondělí 21. únor 2011 18:48

 Pan doktor Engel, předseda LOK se na vlastní kůži přesvědčil, že není nejlepší snažit se pomáhat bližním. Zkušenosti nás již na tuto životní skutečnost připravily. Málokdo je za pomoc vděčný, řada lidí ji ani nevyžaduje. Exponovat se ve prospěch ostatních je možná pěkné, ale jsou s tím problémy. Takový člověk je nejen na očích všech, ale zároveň ho podezřívají ze všech možných i nemožných důvodů, proč tak činí.    Naši politici a jistě nejen tito, se již dávno poučili. Andělské skutky, to není nic pro ně. Je lepší takovému Engelovi připravit otevřenou cestu k dalšímu andělskému činu, třeba tím, že pro něj není místo v nemocnici, kde dosud pracoval.

    Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. O tom ví každý, kdo se bral za práva jiných, nedbaje na své zájmy. Proto politici nečiní andělské skutky a řada z nich je schopna označit každý takový skutek za dílo ďáblovo. Vždyť co jiného je snaha, aby se přerozdělily peníze ve zdravotnictví ve prospěch lékařů, než dílo ďáblovo, tentokrát v rouše odborů, levičáctví ba téměř komunismu? To jsme slyšeli z úst řady politiků, hrdých na své modré barvy každou chvíli.

   Apropó, páni politici všech barev. Slyšeli jste také, jak se hospodařilo a hospodaří na různých ministerstvech? Třeba školství - statisícové odměny, prý za ušetřené peníze. Třeba doprava - když se rozhodne ministr vyměnit zkorumpované úředník, činí tak proto, že je barvoslepý a nevidí tu modrou a červenou? Třeba .....

   Proto občané, až se rozhodnete, že se nebudete spoléhat na sliby, ale budete chtít něco udělat sami, NEBUĎTE ENGELEM!

 

Omluva :

ten článek byl omylem napsán už před chvílí, toto je jeho originál.

Stanislav Procházka

Stanislav Procházka

Stanislav Procházka

O praktickém uplatňování ekonomického myšlení ( naši předci by řekli selského rozumu). O svých myšlenkách a také o představách, jak by se mohla utvářet naše (?) budoucnost.

Vystudovaný ekonom a stále aktivní důchodce. Domnívám se, že mohu i mladší geenraci sdělit řadu svých náhledů na praktický živit. Totéž dělám pro svou nyní již rozsáhlou rodinu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Ekonomie dobra a zla